Dýňování na Kozím plácku

  • -

Dýňování na Kozím plácku

Kategorie : Nezařazené , Novinky

žabičky

žabičky

V Praze je 7.500 ulic, nejmíň 54 náměstí, ale jen jeden plácek… Kozí plácek! A právě na něm se  ve čtvrtek 3.10.2019 konalo Dýňování – roztomilá akce pro děti, kterou pořádalo sdružení Prevence dětem.

Pozvali nás, abychom  sehráli dvě dopolední představení O čem král doma nevěděl pro děti z mateřských školek. Představení málem narušilo počasí. Když jsme akci za slunečného počasí babího léta plánovali, nikoho nenapadlo, že může přijít vítr a déšť… Poslední předpověď hrozila obojím, naštěstí jen v přeháňkovém provedení.  Ale nasmlouvané nešlo vzít zpátky. Aspoň jsme si vymínili, že v případě hrozící pohromy můžeme ještě v den představení akci zrušit na místě.

Ráno bylo chladné a na nebi mezi honícími se mraky prosvítala modrá obloha. Snad to vyjde, přáli jsme si… Ale uvítali jsme, že nám pořadatelé určili místo pod košatým stromem. Stavba scény, zkouška zvuku a už přišla první dávka diváků, dvacítka dětí v signálních vestách, kterým učitelky roztomile říkaly „žabičky“. Pokud existuje klasifikace diváků, tohle bylo elitní publikum třídy „A“! Pozorné, vděčné a reagující… Akce i přes nestandardní obsazení klaplo úplně hladce. Principálka totiž musela svou roli přenechat Petrovi, který zaskakoval za absentujícího Lukáše. Stejně pohodové bylo i druhé , které následovalo za malou chvíli. Další várka žabiček se lišila jen drobným detailem – každá měla na vestičce nápis YMCA s telefonním číslem.  Že by se tyhle děti častěji ztrácely…?

Ještě jsme nedohráli a začalo mžít. Dlažba ulice zmokla, ale husté větve stromu nás ochránily. Už dlouho jsme tak rychle nebalili. Loutky, technika, paravány, konstrukce – sotva byly v bezpečí vozíku, mrholení přešlo v pořádný déšť.

Tak tohle asi bylo letos poslední představení pod širým nebem!

 

Pražský deník

20191003_105804


Přihlášení k odběru newsletteru

Vaše jméno a příjmení
Váš e-mail