Tyršův Děčín 2019

  • -

Tyršův Děčín 2019

Kategorie : Nezařazené , Novinky

IMG_0049Právě jsme se vrátili z Děčína… Tyršova Děčína!

Náš loutkářský soubor byl pozván, abychom pomohli s oslavami výročí Miroslava Tyrše, který se 17. září 1832 v Děčíně narodil. Na břehu Labe před Tyršovou sochou jsme v neděli sehráli oblíbenou hru „O čem král doma nevěděl“.

A jaké to bylo? Jedním slovem: bezvadné! V sobotu večer se soubor sešel před děčínským nádražím u pražského rychlíku a zamířil k sokolovně TJ Sokol Maxičky. S místními, tedy hlavně sestrou Dášou Toncarovou, jsme stihli prohodit jen pár slov na uvítanou u dohořívajícího ohně a zmocnit se posledních dvou piv z končícího sudu.

Ráno studené paprsky podzimního slunce slibovaly krásný den a my se s naší mobilní scénou přesunuli na druhý břeh Labe pod děčínský zámek. Měli jsme hodinu na postavení divadla a přípravu na představení, které se po pietním aktu zahajovalo nedělní program „Sokol v akci“. Na souboru byla znatelná nervozita daná částečně přítomností České televize a částečně skutečností, že nám neumožnili vyzkoušet jejich zvukovou aparaturu. Naštěstí jsme byli v rukou profesionálů z místní rockové kapely a tak když se hra rozeběhla a král začal prohánět Kašpárka, zazněla zvuková stopa z reproduktorů skvěle. Jen odezva počítače čekajícího na aktualizace způsobila trochu delší palmu po rozevření opony. Ale publikum nám zřejmě tuto drobnůstku prominulo, protože závěrečný potlesk podporovaný i místním moderátorem nám zněl skvěle.IMG_0079


Přihlášení k odběru newsletteru

Vaše jméno a příjmení
Váš e-mail