Hostivařský Tajtrlík (26. 3. 2022)

  • -

Hostivařský Tajtrlík (26. 3. 2022)

Kategorie : Nezařazené , Novinky

Už je naší dlouholetou tradicí, abychom se na samém začátku jara vypravili na soutěžní přehlídku loutkových divadel do Hostivaře. 

Letos se tato přehlídka konala v omezenějším formátu a tak místo dvoudenního programu o nominaci na celostátní loutkářskou Chrudim usilovalo 5 představení pražských souborů. Vinou koronavirové pandemie měly soubory jen omezené možnosti zkoušení a příprav nových inscenací a tak i my museli sáhnout po starším repertoáru. 

Po zimní přestávce jsme oprášili výjezdní scénu, zapřáhli vozík a naložili loutky, techniku a vybavení. V překrásné funkcionalistické Švehlově sokolovně v Hostivaři nás čekala organizátorka Petra Šikýřová a její skvělí technici Radek a Petr Jandovští. 

Stavba scény s i novými posilami Věrkou a Jardou proběhla hladce a tak jsme v 15 hod. odehráli představení O čem král doma nevěděl. Na inscenaci se projevilo, že hru už máme pod kůží a tak porota nás v následném rozboru velice kladně hodnotila a vysoce oceňovala kvalitní tradiční a historický přístup sokolských divadel. Ten však byl, paradoxně, nejspíš i důvodem, proč nám Chrudim opět unikla. 

Tak, snad příště…


Přihlášení k odběru newsletteru

Vaše jméno a příjmení
Váš e-mail