Kašpárek ve Slovinsku

Kašpárek ve Slovinsku

Kategorie : Novinky

galerie

Setkání s velvyslankyní Věrou Zemanovou a se starostou hostitelského města Sevnica

Členové loutkářského souboru Kašpárek Sokola Pražského s úspěchem reprezentovali na mezinárodním festivalu. Akce se uskutečnila 24.3.2018 ve Slovinské Sevnici u příležitosti Mezinárodního dne loutek (World Puppet Day). V rámci výjezdu soubor uskutečnil tři představení v místních kulturních domech a na hradě Sevnica.

Vystoupení v kulturním domě Sevnica

Pro zahraniční publikum připravil soubor inscenaci na motivy a hudbu opery Rusalka Antonína Dvořáka. Úžasná emotivní Dvořákova hudba ve spojení s loutkami ak. sochařky Evy Matoušové dětské publikum dokázala zaujmout. Divákům se líbily i ohňové efekty podle starých loutkářských postupů. Vystoupení v kulturním domě v Sevnici pro 250 dětí z místních škol, které bylo doplněno i malou přednáškou o historii loutek v podání hostitele a organizátora festivalu Bernarda Pungerčiče ocenili diváci dlouhým potleskem.
Na festival dorazila také velvyslankyně České republiky ve Slovinsku, paní Věra Zemanová s doprovodem, která na zahájení festivalu přednesla projev hodnotící slibně se rozvíjející slovinsko-české kulturní vztahy.
Akce se vydařila a podle slov organizátorů patřila Rusalka k nejlepším inscenacím, které se zatím v rámci všech ročníků festivalu uskutečnily.

Děkovačka

-šk-